Milyonluk Aboneli Analist: İşte 2024 İçin En İyi 5 Altcoin!

Yaklaşan boğa piyasasında, doğru altcoin projelerinin seçmek çok şey ifade ediyor. Altcoinbuzz ekibinden kripto analisti Crypto Radahn’a göre, birçok token mükemmel getiriler sağlayacak. Ancak, hiç olumlu fiyat hareketine sahip olmayacak birçok coin de var. Analist, 2024 için radarda olması gereken 5 coin açıklıyor.

İlk sıradaki altcoin: PundiX (PUNDIX)

PundiX bir sınır ötesi ödeme çözümleri projesi. Ana çözümü XPOS tam da bunu yapıyor. XPOS, traderlar ve işletme sahipleri için bir ödeme donanımı çözümü sağlıyor. Token’ı PUNDIX, XPOS ağında sınır ötesi işlemleri kolaylaştırıyor. PundiX ekibi hem kripto hem de trader tarafında birçok ortaklık kurdu. Kripto alanında önde gelen altcoin projesi Polygon ile ortaklıkları var. PundiX kullanan traderlar arasında ise Verifone, Ingenico ve Ultra Taiwan yer alıyor.

Dahası, PUNDIX token arzının tamamını dolaşımda tutuyor. Bu da düşük enflasyon ve satış baskısı olduğu anlamına geliyor. Bu noktalarla, PUNDIX izlenecek iyi bir orta ölçekli proje.

İkinci sırada Mintlayer (ML) geliyor

Mintlayer bir Bitcoin side-chain projesi. Aşağıdaki konuları geliştirmeyi amaçlıyor:

  • Doğrudan token birlikte çalışabilirliği.
  • DeFi.
  • Tokenizasyon.
  • Değer transferleri ve değişimleri.

Eklemek gerekirse, Mintlayer, Ethereum’a kıyasla gelişmiş güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahip. Yerel tokenı ML aşağıdaki kullanım durumlarına sahip:

  • Staking/Yönetişim.
  • Protokol içindeki özel özellikler için ücretler (Örn. Tokenizasyon).

Sonuç olarak, Mintlayer gelecek vaat eden bir altcoin projesi. Yani, kendisini çok sıcak bir anlatıda konumlandırıyor. Yani Bitcoin Katman-2 kategorisi.

Listeye LiquidLayer (LILA) ilse devam ediyoruz

LiquidLayer, entegre bir Liquid Staking Derivative (LSD) köprüsüne sahip bir PoW Blockchain. Bir Katman 1 (L1) Blockchain olarak, yüksek Saniye Başına İşlemleri (TPS) desteklemeyi planlıyor. Tüm bunlar merkeziyetsizlik ve güvenlik sağlıyor. Özetle, EVM uyumluluğu ve köprü çözümü ile diğer PoW Blockchain’leri de ilerletmeyi hedefliyor. Altcoin projesinin token’ı LILA, işlem ücretleri, staking, yönetişim, DeFi ve madencileri ödüllendirmek için kullanılıyor.

Ayrıca LiquidLayer iyi düşünülmüş bir yol haritasına ve tokenomiklere sahip. Ancak, piyasa değeri düşük bir proje. Güçlü hedeflerine rağmen, gelişiminde daha fazlasını göstermesi gerekiyor.

Sıradaki altcoin: Alephium (ALPH)

Alephium, aşağıdaki ana teknolojileri kullanan bir L1 projesi:

  • Benzersiz bir parçalama algoritması – BlockFlow.
  • Doğrudan Döngüsel Grafik (DAG) yapısı.
  • Benzersiz bir Proof-of-Less-Work (PoLW) konsensüsü.

Kısacası, yukarıdakiler Alephium’un daha fazla ölçeklenebilirlik ve benimsenme elde etmesine yardımcı oluyor. Alephium, güçlü bir Blockchain’e sahip olmasının yanı sıra akıllı sözleşmeleri de destekliyor. Bunu Sanal Makinesi (VM), Alphred ve programlama dili Ralph ile yapıyor. Token’ı ALPH, bir teşvik ve işlem tokeni olarak hizmet ediyor.

Alephium doğuşundan bu yana güçlü bir gelişme gösterdi. Bugüne kadar bir mobil cüzdan, bir köprü, Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) geliştirmeleri ve çok daha fazlasına sahip. Teknolojisi ve büyümesine dayanarak, Alephium’un geleceği parlak görünüyor.

Listenin son sırasında API3 (API3) var

Bu arada API3, Web3 projelerine gerçek dünya verileri sağlamayı amaçlayan bir Oracle altcoin projesi. Şu anda Ethereum, Arbitrum ve Optimism gibi en popüler 16 Blockchain’de aktif. Ana ürünü olan dAPI’ler, veri akışını aracılar olmadan doğrudan kaynaktan alıyor. Bu, verilerin doğruluğunu garanti ediyor. Yerel tokenı API3’yi, ağ içindeki ödemeler ve yönetişim için kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan kanıtlanmış ürünü ile API3 token umut vaat ediyor.

Bu 5 altcoin projesinin her birinin kendine özgü güçlü yönleri ve anlatıları var. Bu projeler büyümeye devam ederse, tokenlarının fiyat hareketinin de bunu takip etmesi mümkün.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x